Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 12:23
 
Mezitli Belediyesi Kaymakamlık binası için yer tahsisi yaptı
GÜNDEM Haberi


Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kendisine ait sağlıklı bir fiziki mekana sahip olmayan Kaymakamlık binası için arsa tahsisinde bulundu. Yaklaşık 6 bin 500 metrekare alanda 4 kat olarak inşa edilecek olan Kaymakamlık Binası tamamlandığında, Tapu, Nüfus, Sosyal Yardımlaşma gibi müdürlükler aynı çatı altında buluşacak.

 

 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın Mezitli’ye yeni bir merkez kazandırma projesi hayata geçiyor. Daha önce Yenimahalle ve Atatürk Mahallesi’nin kesişme noktasına Mezitli Belediye Binası yaparak, bölgenin sinerjisini artıran Başkan Tarhan, Kaymakamlık Hizmet Binası yapılması için arsa tahsis etti. Tahsisin ardından merkezi Hükümet tarafından Kaymakamlık Hizmet Binası inşaatına başlandı. Yaklaşık 6 bin 500 metrekare alanda 4 kat olarak inşa edilecek olan Kaymakamlık Binası tamamlandığında, Tapu, Nüfus, Sosyal Yardımlaşma gibi müdürlükler aynı çatı altında buluşacak.

 

 

“Vatandaş sevinçle karşıladı”

 

 Mezitli Belediyesi, Kaymakamlık Hizmet Binası gibi kamu kurumlarını da içerisine alan Yeni kent Merkezi bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlar tarafından da beğeni ve heyecanla karşılandı. Kurumlar arasından bulunan mesafeden dolayı zaman ve maddi kayba uğranıldığını dile getiren vatandaşlar, tüm kamu kurumlarının bir araya toplanmasıyla büyük bir yükten kurtulacaklarını dile getirdi.

 

 

“Tüm işlemlerimizi kolayca yapabileceğiz”

Mezitli Belediyesi’nden sonra Mezitli Kaymakamlık Hizmet Binasında aynı merkezde toplanacak olmasının büyük avantaj olacağını dile getiren Cuma Arkut isimli vatandaş, “Bölgenin canlılığı artacak ve Mezitli’nin merkezinde tüm işlemlerimizi kolaylıkla yapabileceğiz. Mezitli Halkına hayırlı uğurlu olsun. Bize bu imkanı sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” dedi.

 

 

“Bu bölge mersin’in en önemli yeri olacak”

 

Esnaflık yapan işletmeci Mikail Arslan ise, Mezitli Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’ne taşınmasından sonra işyerini bu bölgeye taşıdığını ifade ederek, “Ben zaten Mezitli Belediyemiz Atatürk Mahallesi’ne geldikten sonra işletmemi burada açma kararı aldım. Şimdi, Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın girişimleriyle Kaymakamlık Hizmet Binası Mezitli Belediyesinin yakın bölgesine geliyor. Sadece Kaymakamlık Hizmet Binası değil, Tapu, Nüfus gibi müdürlükler gelecek. Kent Meydanının yapılmasıyla bu merkez çok hızlı bir biçimde gelişecek. Sanayi ve Hal tesisleri de başka bölgeye taşınınca bu bölge Mersin’in en önemli yeri haline gelecek. Zaten Mezitli’nin her bölgesi her mahallesi hızlı bir şekilde gelişip büyüyor. İşletmeci olarak bu gelişmelerden son derece mutluyum” diye konuştu.

 

 

“Mezitli’de gözle görülür değer artışı var”

Bölge esnaflarından Erhan Yenigün de, Mezitli Belediyesi’nin gelmesiyle bölgede daire fiyatlarında büyük oranda artış olduğuna dikkat çekerek, “Bölgenin yakınında yer alan Atatürk, Merkez, Yenimahalle ve Fatih Mahallelerinde, emlak sektörü çok büyük gelişme gösterdi. Arsa, dükkân, daire fiyatları büyük oranda arttı. Vatandaşların malları değerlendi. Kaymakamlık Hizmet Binası’nın bu bölgeye gelmesiyle bu değer artışı daha fazla yükselecek. Bu durum nüfus artışını ve çarşı merkezi dediğimiz bölgenin burası olması anlamına gelecek. Tüm işletmeler, bankalar alışveriş merkezleri bu bölgeye gelecektir. Sanayi ve Halin kalkmasıyla son derece modern bir bölge olacak. Bu gelişmeyi sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederiz. Çünkü her mahallede büyük gelişme var. Biz bunları yakinen görüyoruz. Eski Belediye Binasının bulunduğu alanın yanında ikinci bir çarşı merkezi de burası olacak” dedi.

 

 

“Vatandaşını düşünen başkan böyle proje yapar”

Yeni yapılan Kaymakamlık Hizmet Binası’nın Mersin halkına hayırlı olmasını dileyen Cafer Sapıtmaz isimli vatandaş,“Kamu kurum ve kuruşlarının bir arada olması vatandaşın işinin kolaylaştırılması açısından çok önemli. Hem zamandan hem de işlerinin daha hızlı ve  kolaylaşması açısından çok önemli. Vatandaşı düşünerek tüm kamu kurumlarını bir araya toplamak gibi böylesi bir projeye imza atan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

“Kaymakamlık ve belediye yan yana olacak”

Çevlik Mahalle Muhtarı Ali Uğuz da yaptığı değerlendirmede, “Mezitli ilçemiz çok güzel bir yer haline geldi. Çok modern bir belediye binamızdan sonra 100 metre yakınına kaymakamlık binamız yapılıyor. Halkımız için çok güzel bir hizmet oluyor. Sağ olsun Belediye Başkanımız Neşet Tarhan Bey, Kaymakamlık Binası için yer tahsisi yaptı ve inşaat başladı. Mezitli halkı için çok güzel bir hizmet oldu. Vatandaşlar geldiğinde hem belediyede hem de kaymakamlıkta ki işlerini yapabilecek. Ayrı ayrı toplu taşıma araçlarına binip zaman harcamasına gerek kalmayacak” dedi.

 

“Kentimizin nüfusunda yüzde 100’e varan artış var”

Akdeniz Mahallesi Muhtarı Kemal Aydoğdu, Başkan Neşet Tarhan’ın göreve gelmesiyle birlikte Mezitli’nin yaşanabilir bir kent konumuna geldiğini ifade ederek, “Modern bir kent haline gelmesinde Başkanımız Neşet Tarhan’ın büyük payı var. Yaşanan bu gelişme ile nüfusumuzda yüzde 100’e yakın bir artış oldu. Başkanımız, yolları ve parklarıyla Mezitlimizi bu hızlı nüfus artışına hazırladı. Başkanımız bunları yaparken kentin her bölgesini geliştirecek projelere imza attı. Bunlardan birisi de Atatürk ve Yenimahalle’yi içerisine alan Yeni Kent Meydanı projesi oldu. En çok şikayetlerden birisi olan Kaymakamlık binasının uzak olması ve kurumlar arasındaki mesafe kaldırılarak bu proje ile yan yana geliyor. Son derece modern ve önemli bir kent merkezine daha kavuşmuş olduk” dedi.

 

“500 gün içerisinde tamamlanacak”

Yenimahalle Muhtarı Ömer Kaykaç, mahallesinde yaşanan gelişmelerden dolayı memnuniyetini dile getirerek şu ifadeleri kullandı: “Her şeyden önce bu projeyi ortaya koyarak bölgenin gelişmesine katkı sunan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim. Mersin Milletvekillerimizle görüşerek bu projenin hızlandırılmasını sağladık. 500 işgünü içerisinde Kaymakamlık binamız tamamlanacak ve Mezitlililerin hizmetine girecek. İnsanlarımız geldiği zaman hem belediye de hem de Kaymakamlıkta işlerini aynı anda yapabilecek”

 

“Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için çalışyoruz”

En büyük hayalinin çok merkezli bir kent oluşturmak olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenimahalle ve Atatürk mahallerimizin orta noktasına modern bir yapıda, uzun yıllar kurumun ihtiyacına yanıt verecek bir hizmet binası yaparak ilk adımı attıkları bilgisini verdi. Daha sonra aynı bölgede Kaymakamlık Binası yapılması için arsa tahsis ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Asıl hedefimiz yerel yönetimlerin ve mahalli idarelerin aynı yerde olmasıdır. Halkımıza daha iyi hizmet verebilme ve kolaylaştırma açısından böyle bir hizmete gerek duyulduğu görüşündeyiz. Belediye binamızı tamamlamamızın ardından kaymakamlık binası inşaatı da başladı. Biz belediye binamızla aynı dönemde bitirilmesini planlıyorduk ama yaşanan ekonomik krizin inşaat sektörünü etkilemesi nedeniyle projeye biraz geç başlandı. Yaptığımız girişimler sonrası Kaymakamlığın yanı sıra çeşitli kamu kurumları aynı çatı altında hizmet vermeye başlayacak. Bununla paralel olarak, eski Hal tesislerinde de yıkım çalışmasına başladık. Yapılacak yıkım sonrası alanın altı otopark, üzeri ticaret merkezlerinin de yer aldığı kent meydanı olacak şekilde proje hazırladık. Projemizin tamamlanasıyla birlikte Mersin’in en büyük ve en modern kent meydanı Mezitli’de bulunacak. Bu bölge, ikinci bir kent merkezi durumunda olacaktır” diye konuştu.

 

“Önemli olan mezitli’de yaşayanların mutlu olması”

Mezitli’yi 3 merkezi olan bir kent olarak düşündükleri bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Eski Belediye Binamızın da bulunduğu bölge şuan mevcut çarşı olarak kullanılıyor. Bu proje ile birlikte ikinci bir kent merkezine daha kavuşmuş olacağız.  Sonra üçüncü kent merkezini de Tece’de otoban bölgesine düşünüyoruz. Çok hızlı gelişen Mersin’in ve Türkiye’nin en modern ve çağdaş olan ilçesi Mezitli’nin ihtiyaçlarına cevap verebilmek istiyoruz. Önemli olan halkımızın mutluluğudur. Mezitli, mutlu insanların yaşadığı bir kent olsun istiyoruz. Bu mutluluğu sağlamak amacıyla bu tür planlamalar yapıyoruz.” dedi. (MersinTimes)

Kaynak: (Mersin Times) - Mersin Times Editör:
 
Etiketler: Mezitli, Belediyesi, Kaymakamlık, binası, için, yer, tahsisi, yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı