Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 13:21
 
CHP’nin Büyükşehir A. Adayı Dereli; ‘Maddi manevi hazırız, 2 Milyonun başkanı olacağım’
Yerel seçim için maddi manevi tüm hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan A.Adayı Selçuk Dereli, 3-4 yıllık geniş kapsamlı bir çalışmanın ardından yoğun bir tempoyla Mersin’de alanlarda hemşerileriyle buluşmaya devam ettiklerini vurguladı. Dereli “Sosyal Demokrat anlayışımızla her kesime eşit mesafede yaklaştık ve bu kesimlerden aldığımız geri dönüşlerle partililerimiz dışında da yoğun bir destek aldığımızı söyleyebilirim. Partimin kararının ardından ayırt etmeden, ötekileştirmeden 2 milyon Mersinlinin başkanı olacağımın sözünü veriyorum” dedi.
SİYASET Haberi


CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan A.Adayı eski FIFA Kokartlı Milli Hakem Selçuk Dereli, yoğun bir tempoyla Mersin’de alanlarda hemşerileriyle buluşmaya devam ettiklerinin altını çizerek “Sosyal Demokrat anlayışımızla her kesime eşit mesafede yaklaştık ve bu kesimlerden aldığımız geri dönüşlerle partililerimiz dışında da yoğun bir destek aldığımızı söyleyebilirim. Partimin kararının ardından ayırt etmeden, ötekileştirmeden 2 milyon Mersinlinin başkanı olacağımın sözünü veriyorum” dedi.

 

 

Türkiye genelinde aday adaylığı sürecini erken başlatmasının avantajlarını da yaşadıklarını söyleyen Dereli, Mersin’in tüm dinamikleriyle buluştuklarını, kentin hassas noktalarını ve sorunlarını çok iyi bildiklerini vurguladı.

 

“Anlatmadan önce dinledik”

Siyasette son dönemde insanları dinlemekten uzak, sadece anlatma odaklı tarzdan azade  durduklarını söyleyen CHP’li Dereli, “Anlatmadan önce hemşerilerimizin tüm dertlerini dinledik ve onların dertlerine, taleplerine derman olacak çözümlerimizin neler olduğunu anlattık. Sosyal Demokrat Belediyecilik bunu gerektirir; öncelikli olarak bu göreve talip olan adayın yurttaş sorumluluğu bilinci olmalı. Bu yurttaş sorumluluğu da yerelin sorunlarını ilmek ilmek dokuma misali dinlemekten geçer” dedi.

 

 

“Sorunları Biliyoruz, Çözümlerle Geliyoruz”

Mersin’in birçok sorunu olduğunu ve bu sorunları titiz bir çalışmayla temel başlıklar haline getirdiklerini söyleyen Dereli, Mersin’de katılımcı, çoğulcu demokrasinin nasıl olması gerektiğini hep birlikte hayata geçireceklerini, rant belediyeciliğiyle değil, halk belediyeciliğiyle geliştirdikleri projelerle Türkiye’de örnek gösterilen bir dünya kenti kuracaklarını vurguladı.

 

 

Altyapı, ulaşım gibi hizmetlerin her belediye tarafından elzem bir sorumluluk olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyen Selçuk Dereli, “Altyapı ve ulaşım sorunları ivedilikle çözmemiz gereken sorunlardır, biz bunları ‘dev projeler’ olarak sunmuyoruz. Bunlar bizim temel sorumluluğumuzdur. Türkiye’de refah seviyesi yüksek bölgelerin CHP’li başkanların yönetimindeki belediyelerin çatısı altında olduğunu görüyoruz. Biz de bu bilinçle diyoruz ki belediyecilik Sosyal Demokratların işidir. Çok kültürlü Mersin’e yakışacak şekilde yerel birikimlerimizi oluşturacağız ve kimliği olan bir kent kuracağız” diyerek iddialı olduğunun altını çizdi.

 

“Mersinlini talebi: Genç Başkan, Yeni Yüz”

Toplumun her kesiminden Mersinliyle sahada kurdukları diyalogların karşılığını aldığını söyleyen Dereli, “Mersin Genç, dinamik, vizyonu olan bir isim istiyor. İnsanlarımızda son 16 yılın yorgunluğu var; bu anlamda şansımı yüksek görüyorum. Takımımla beraber alanı hiç terk etmedik, yönümüzü çevirmedik. Bu süre zarfı içerisinde hem partimiz açısından hem ülkemiz açısından çok çetrefilli süreçler yaşandı ancak biz hedefimizden hiç sapmadık. Hedefimiz parti içi yarış veya kişisel gelecek kaygısı değil; iktidar yarışı. Partimin ve Mersin’in kararı sadece bana değil, hepimize kazandıracak.’’

 

 

“Birlikte Yürüyeceğiz Beraber Başaracağız”

Aday adaylığı ve adaylık sürecinin ciddi bir takım oyunu, ekip işi olduğunu söyleyen Dereli, “Bu yola sadece Selçuk Dereli veya Selçuk Dereli ile arkadaşları olarak çıkmadık. Biz 2 milyon Mersinliyle beraber kentimizi yöneteceğiz. Bu yolda ‘Birlikte Yürüyeceğiz Beraber Başaracağız’ diyorum” dedi.

 

Dereli, aday adaylığı, adaylık süreçlerinin kendine özgü zorlukları olduğunu ancak asıl meselenin kazanmak ve doğru yönetebilmek olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Aday adaylığı, adaylık gibi süreçler hedefe giderken izlenen yöntemin bir parçasıdır. Asıl mesele inanmak ve doğru noktaları tespit etmekten geçer. Ben gittiğim her yerde inançla şunu söylüyorum: ‘Ben aday adayı veya aday olmaktan öte bu kente büyükşehir belediye başkanı olacağım ve Mersin’i hep birlikte dünya kenti yapacağız.’ Çünkü her kesimden hemşerimin oyunu alabileceğimi biliyorum, bunu gördüm. Sosyal Demokrat anlayış, her kesimle ortak paydada buluşup ötekileştirmeden, ayrıştırmadan eşit ve adil biçimde dağıtmaktan, bölüşmekten geçer. Bu nedenle çok açıkça biliyorum ki partim takdir ederse karşımıza neyin çıkacağının hiçbir önemi yok, ben Selçuk Dereli olarak takımımla ve 2 milyon Mersinliyle beraber mazbatamı alıp dünyaya örnek bir kent yaratacağım.”  

Kaynak: (Mersin Times) - Mersin Times Editör: Kerem TÜRK
 
Etiketler: CHP’nin, Büyükşehir, A., Adayı, Dereli;, ‘Maddi, manevi, hazırız,, 2, Milyonun, başkanı, olacağım’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı