Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 09:46
 
AKİB TEKSTİL BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ
4 yıl aranın ardından seçim heyecanı yaşayan Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nde, 18 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Fatih Doğan başkan seçildi.
EKONOMİ Haberi


Seçimli Olağan Genel Kurulların gündemini açılış, Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın seçimi, Yönetim Kurulu çalışma raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, bilanço ve gelir-gider hesaplarının incelenmesi ve onaylanması, Denetim Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ibrası, müteakip yıl bütçe ve iş programlarının görüşülmesi ve onaylanması, yönetim kurulu başkanı ile yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’ni TİM genel kurulunda temsil edecek olan delegelerin seçilmesi, dilek ve temenniler oluşturdu.

 

TEKSTİL BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Genel Kurulu’nda tek liste ile gidilen seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 37 oyla Fatih Doğan seçildi. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, iki dönem kuralı gereği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na aday olamazken, 2018-2022 dönemi için seçilen yeni Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Eski Başkanı Zeki Kıvanç genel kurulun açılışında yaptığı konuşmasında, 2017 yılında 877 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini, ATHİB ihracat rakamlarının yılın son çeyreğinde de önemli bir artış yakalayarak geçtiğimiz yılın rakamlarını geçeceğini düşündüğünü ifade ederek, “ATHİB olarak; daha çok üretmek, daha yenilikçi ürünleri nihai tüketiciye sunmak ve dünyada ilk tercih edilen tekstil ihracatçısı ülke olmak için çalıştık. Dünyanın zorlu rekabet şartlarında Pazar payımızı arttırabilmek adına özgün tasarımlar üretmeyi amaçladık ve düşüncelerle hareket ederek ihracatçımıza hizmet etmeye çalıştık” şeklinde konuştu.

 

HEM GENÇLERE HEM DE FİRMALARA FIRSAT…

Sektörün 2023 hedefleri arasında gösterilen 20 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi ve de rakiplerimiz ile rekabet edebilmemiz için, katma değeri yüksek ürünlerin ihracatına daha fazla önem vermeli gerektiğini kaydeden Kıvanç, “Tasarımı bir yaşam biçimi haline getirmeli ve ürettiğimiz her üründe bunu göz önünde bulundurmalıyız. Bunun için de Birliğimizin en önemli faaliyetlerinden biri olan ve 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması her sene daha fazla genç tasarımcıya ulaşarak hem gençlerin hem de firmalarımızın hayatını değiştirmeye devam etti ve edecek” dedi.

Kıvanç, “Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu olarak, geçtiğimiz 8 yıl boyunca bize verdiğiniz desteğe layık olmaya çalıştık. Çok güzel işlere imza attık. Bundan sonra da Fatih Doğan önderliğinde başarılı çalışmalarla sektöre olan katkımız devam edecek” diyerek, genel kurula tüm üyelere teşekkür etti.

 

Yeni Başkan Fatih Doğan ise, “Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği olarak, bugüne kadar olduğumuz gibi ihracatçılarımızın her zaman yanında olmaya devam ederek, tasarımdan üretime, üretimden yeni pazarlara açılmaya kadar, yetkili merciler nezdinde girişimlerde bulunmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. (Mersin Times)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AKİB, TEKSTİL, BAŞKANLIĞINDA, BAYRAK, DEĞİŞİMİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı